Po co NAM ubrania ciążowe?

 

Ubrania ciążowe podkreślają zmieniającą się w czasie ciąży kobiecą figurę. Obecnie rzadko są to nieładne workowate i zwisające ciuchy w bladych kolorach. W zależności od możliwości finansowych, możemy sobie sprawić praktycznie każdy rodzaj ubrania, w różnych krojach i stylach – ale dopasowany do potrzeb kobiety w ciąży i bardzo wygodny. Sprytne wstawki z elastycznych materiałów sprawiają, że ciążowy brzuszek prezentuje się ładnie, a kobieta wygląda modnie i kobieco.

  • Jak wybrać ubrania ciążowe?

Jeśli chodzi o rozmiar, ubrania ciążowe mają podobne rozmiary jak te „nie ciążowe”. Praktycznie dobieramy je więc na podstawie naszego rozmiaru sprzed ciąży. Producenci biorą pod uwagę, jak osoba w danym rozmiarze nabiera ciała, dodają więcej miejsca na brzuch i na piersi niż w normalnych ubraniach. W większości przypadków ubrania dla kobiet w ciąży są na tyle elastyczne, że nie ma problemu z rozmiarem.

Sklepy z ubraniami ciążowymi oferują naprawdę duży wybór przeróżnych stylów i fasonów ubrań. Aby uniknąć chaotycznego przeszukiwania półek, dobrze jest zrobić sobie listę, jakie ubrania będą nam potrzebne. Oprócz tego, najlepiej jest starać się wybierać ubrania w podobnym stylu i fasonie, jaki lubimy nosić na co dzień. I tak mamy w życiu sporo zmian. Na szczęście ubrania kupowane w sklepach internetowych różnych marek można mierzyć I zwracać, kiedy poczujemy, że chciałybyśmy nosić jednak coś innego. To duży komfort, nawet bez wychodzenia z domu.

  • Po co są nam potrzebne ubrania dla kobiet w ciąży?

Pamiętajmy, że ciąża to nie choroba i nie będziemy cały czas siedzieć w domu.

Aby z niego wyjść musimy przecież coś na siebie włożyć. To „COŚ” nie musi być koszulką pożyczona od męża, czy starymi dresami. To COS powinno spowodować, że w tym wyjątkowym okresie naszego życia, będziemy czuły się dobrze w swoim ciele i z tym jak wyglądamy na ulicy, przyjęciu, w pracy czy w domu.

Ubrania ciążowe to nie tylko sposób na to, by wyglądać ładnie i modnie w ciąży (chociaż to też, a jest to szczególnie ważne, kiedy kobieta przeżywa ciążową burzę hormonów!). Ubrania dla kobiet w ciąży są wykonane z elastycznych tkanin, często bezszwowo, co zwiększa komfort ich noszenia. Są regulowane lub większe w miejscach, gdzie kobieta w ciąży najbardziej „rośnie”, czyli w piersiach i na brzuchu. Normalne spodnie, nieprzeznaczone dla kobiety w ciąży, prawdopodobnie nie będą mogły być dopięte w trzecim trymestrze, ale w pierwszym i drugim możemy je powiększać, za pomocą wkładek powiększających i gumek. Jest to tani i skuteczny sposób na rozwiązanie problemu.

Szczególnie ważna w ciąży jest bielizna ciążowa. Dobrze dobrany stanik zapobiega opadaniu piersi ze względu na ich ciężar i nie podrażnia wrażlliwych piersi w ciąży. W ciąży trudno jest nosić ten sam rozmiar co zwykle, gdyż piersi mogą powiększyć swój rozmiar o jeden, a nawet dwa rozmiary. W pierwszym trymestrze, kiedy możemy jeszcze nosić niektóre ze swoich staników, możemy w łatwy i tani sposób zwiększyć rozmiar obwodu stanika, używając do tego specjalnych przedłużek. Później, aby zachować komfort należy kupić dobry stanik ciążowy najlepiej już z opcją do karmienia. Taki stanik będzie nam służył przez wiele miesięcy i będzie idealny pod ubrania z funkcja karmienia.

  • Kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe?

Tak naprawdę moment, w którym rozpoczniemy noszenie ubrań ciążowych, zależy od tego, jak w naszym przypadku rozwija się ciąża. Niektóre kobiety nabierają ciążowych kształtów nieco wcześniej, inne nieco później. Często zdarza się, że osoby szczupłe mogą zacząć nosić ubrania ciążowe dopiero w trzecim trymetrze. U innych taka potrzeba pojawia się już w drugim trymestrze – zdarza się to szczególnie często w przypadku kobiet w ciąży mnogiej. Najlepiej jest po prostu obserwować swoje ciało. Jeśli przestajemy mieścić się w normalne ubrania – czas na ubrania dla kobiet w ciąży.