Czy warto fotografować się w ciąży?

 

Piękna kobieta z wystającym, zaokrąglonym brzuszkiem ciążowym - czy jest lepszy temat do fotografowania? No może tylko śpiące noworodki ;) Jeśli borykacie się z ciągłym brakiem czasu na zrobienie zdjęć brzuszka, albo po prostu fotografia nie jest Waszą pasją profesjonalna sesja ciążowa może być dla Was idealna.

Kiedy zarezerwować sesję...

Według nas najlepszym momentem na sesje ciążową jest okres między 20. a 32. tygodniem ciąży,kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony, a mama ciągle czuje się dobrze. Hormony już trochę się unormowały, nastrój jakby lepszy, a brzuch na tyle duży, że nie da się go ukryć. Zresztą po co ukrywać skoro jest to jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w naszym życiu. Statystycznie w Polsce kobiety zachodzą w ciążę 1,3 razy, co w praktyce oznacza, ze na pewno w ciąży będziemy raz, maksymalnie dwa razy.

Czyż nie jest to wystarczający powód, aby zainwestować w siebie? Oczywiście, że tak!. Po pierwsze sprawmy sobie nowe, wygodne i zgodne z naszym obecnym stylem ubrania ciążowe. Noszenie ubrań nie ciążowych, ale za to o dwa czy trzy rozmiary większych np. po mężu, sprawi, że nasza sylwetka straci kształt, a my będziemy wyglądały trochę niechlujnie i grubo.

Nie bójmy się inwestowania w ubrania ciążowe, bo i tak, w normalnym życiu, bez ciąży wydawałybyśmy na coś nowego. Możemy oczywiście kupić mniej, ale za to takie, które pozwolą na zestawianie ich na różne okazje.

Najważniejszym aspektem jest to, aby kobieta w tym czasie czuła się komfortowo, bo to jaki ma nastrój lub jak się czuje będzie widoczne na zdjęciach, które w końcu maja być na wieczną pamiątkę.

 Co założyć na zdjęcia …

 Częstym pytaniem przed sesją jest 'co mam na siebie włożyć'. Warto przygotować sobie 3. zestawy ubrań. To jakie ubrania zabieramy zależy oczywiście od upodobań naszych ciężarnych modelek ale … z doświadczenia wiemy, że ...

dobrze sprawdzają się takie zestawy jak:

  • sukienka, najlepiej ulubiona lub ulubiona, a do tego ciążowa
  • sportowy zestaw na luzie (np. luźne spodnie typu alladynki, jeansy, t-s, top i koszula),
  • coś wyjątkowego: biżuteria, szpilki czy sexowna bielizna
  • polecamy też zabrać prześcieradło, jeżeli chcielibyśmy zrobić sobie zdjecia nago (nie bójmy sie nagości, prześcieradło wraz z wiatrakiem może pięknie oblec nasze ciało podkreśljąc jego krztałt)

Dobrze prezentują się ubrania, które maja systemy ciążowe- dedykowane sa szczególnie mamom z większym brzuszkiem. Takie ubrania będą ładnie przylegały i podkreślały kobiecą figurę. Nie będą workowate, lub za krótkie czy przyciasne. Ciążowe bluzki i sukienki  maja wydłużony przód i marszczenia na brzuch, ale ramiona i rękawy odpowiednie do rozmiaru sprzed ciąży. 

Nie bójmy się kolorów, haftów czy nadruków. Kolory dodadzą blasku, a hasła np. „wychodzę na wiosnę” lub ‘miracle inside” sprawią, że zdjęcia będą miały dodatkowy przekaz.

 

Jak to wygląda...

Najlepiej zarezerwować sesję ciążową z ok. 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Istnieje możliwość wyboru między sesją w domu, studio lub w plenerze. Jeżeli pogoda na to pozwala warto zrobić kilka ujęć w parku, na łące, ogródku, ulicy czy przy ulubionym drzewie.

Zdjęcia w studio, na białych lub kolorowych tłach będą na pewno świetnie doświetlone. Tam będziesz mogła zaszaleć z pozami, a nawet zrobić sesję nago, która bez względu na to co mówią inni, będzie wspaniałą pamiątka na całe życie. Być może nigdy w życiu nie odważyłabyś się na zrobienie tego kroku bez dzieciątka w brzuchu. Nie obawiaj się, maleństwo to świetny powód, aby zrobić taki krok.

Na sesje w zależności od ilości ujęć, twojego samopoczucia i sprawności fotografa potrzeba ok 2 godzin. Jeżeli jednak chcesz zrobić sobie profesjonalny makijaż i fryzurę, musisz się liczyć z kolejnymi godzinami. Profesjonalny makijaż wraz z fryzurą zajmą ci ok 90 min.

Głowa do góry, brzuchy na przód, możesz zostać fotomodelką, choćby na chwilę.